Новый сайт Делюкс Вояж

Бакота - місце, якого нема на карті

bakota-site-3

Скоріше за все, ви ніколи раніше не чули цієї назви!

Розташовану на березі Дністра, на Хмельниччині, Бакоту інколи називають прихованою материковою Ялтою. Завдяки захисту високих скель, мікроклімат в цій місцевості дуже нагадує субтропічний, як на південних берегах Криму!

Бакота - це дивовижної краси природний куточок, дещо схожий краєвидами на Крим або Хорватію; куточок, який має доволі сумну минувшину і спокійне сучасне.

bakota-site-8

Перші згадки про Бакоту з'являються у джерелах в 1024 році. Пізніше, в ХІІ сторіччі населення селища складало вже близька 2,5 тисячі жителів, що доволі багато, як на ті часи. Згодом Бакота розрослася до розміру міста, стала адміністративним центром Поділля, столицею стародавньої «Русі Дольни». В ті ж часи в цій місцевості було засновано Бакотський скельний монастир.

bakota-site-5

Сумна сторінка Бакоти була перегорнута в 70-ті роки минулого століття. Під час побудови Новодністровської ГЕС, владою було прийняте рішення - затопити навколишні населені пункти.

Жителі 63 сіл Тернопільської, Чернівецької, Хмельницької та Винницької областей були змушені залишити рідні домівки. Всі ці територіі згодом було поховано під водою..

З того часу Бакотою називають всю затоплену місцевість. Наразі Бакота є частиною Національного природного парку "Подільскі Товтри" та цікавою туристичною пам'яткою.

Bakota-site-4

Перлина Бакоти - прекрасна і велична Бакотська затока. Площа затоки складає 1590 гектарів, довжина водосховища — 209 км, об'єм — 3 кубічних кілометра. Вода в затоці напрочуд прозора, на глибині 10 метрів легко роздивитися дно. Береги водойми вкриті галькою, піском та щебенем, тут ростуть степові та лісові рослини. Максимальна глибина водосховища - до 50 метрів.

Для туристів тут збудовано зручний оглядовий майданчик, безпосередньо до затоки ведуть кілька стежок.

bakota-site-9

Однією з них можна вийти до древнього Бакотського скельного монастиря, який зберігся на міловій скелі до наших днів. В XV сторіччі монастир було зруйновано татарами та обвалом, пізніше пам'ятку було частково відновлено. Бакотський Михайловський печерний монастир - найдавніша культова памятка з підземними спорудами на Поділлі. Він височіє над Дністром на Білій горі на висоті 130 метрів, має кілька печер і гробниць. Кожного року, на свято Маковія (Медовий Спас) тут проводять богослужіння.

bakota-site-6

З 2004 року Бакотська затока офіційно визнана заповідною територією міжнародного значення і охороняється Рамсарською конвенцією.

В Бакоті багато рідкісних рослин, що охороняються - такі як ковилі, горицвіт, сон-трава, велика кількість лікарських рослин. Тут дуже чисте, напоєне ароматами трав цілюще повітря. 

Бакоту багато хто вважає так званим Місцем Сили. Тут проводять археологічні пошуки і навіть шукають справжні скарби. В різні часи в цій місцевості знаходили язичницькі святилища, капища та кургани.

Сильна енергетика та вражаючі краєвиди цієї місцевості не залишать Вас байдужими!

Серед різновидів туристичного відпочинку у Бакоті - піші прогулянки, екскурсії, прогулянки по Дністру на теплоході, купання, риболовля та дельтапланеризм.

bakota-site-7

Є у Бакоті і бази відпочинку, котеджі, які можна орендувати. Ціни на відпочинок — помірні.

Подорож до Бакоти — гарний варіант відпочинку на Дністрі, туру вихідного дня, необтяжливого та багатого на враження! Парк "Подільскі Товтри" - ідеальний варіант для зеленого туризму.

 

Як  доїхати у Бакоту:

З Кам'янця-Подільського:

  • автобусом, з міського автовокзалу до Старої Ушиці (орієнтир - село Грушки). Зазначте водію, що Вам потрібен саме скельний Бакотський монастир, адже територія природного парку дуже велика. Автобус з Кам'янця та зворотній, з Грушок, ходить тільки 1 раз на день, майте це на увазі.
  • таксі з автовокзалу. Є можливість також домовитися з водієм про очікування та зворотній шлях;
  • автостоп попутним транспортом, власне авто.

Зручно відвідати цей природний парк і з обласного центру Хмельницький.

Bakota-site-collage

Для тих, кто відвідує Бакоту пішки або на велосипеді - відвідування безкоштовне. Якщо Ви приїзджаєте сюди на власному авто, або хочете залишитися на ніч (поставити намет, орендувати будиночок), звичайно, треба сплатити певні кошти.

 

Подорожуйте рідним краєм та відкривайте нове! 

Facebook group
Facebook page
Instagram
YouTube Делюкс Вояж
Telegram Делюкс Вояж